Clair Obscur: Expedition 33 weet nieuw record aan Game of the Year-titels te scoren

Dat Clair Obscur: Expedition 33 een goed award seizoen zou gaan draaien, leek evident. Maar dat het de meeste Game Of The Year (GotY) titels ooit zou binnenslepen, had niemand in zijn voorspellingen opgenomen.

Handig rekenwerk van de gaming community ResetEra, gebaseerd op prijzen van media, awardshows, publiekspolls en jaarlijkse lijstjes, levert de game maar liefst 436 GotY-titels op.

En daarmee gaat het volgens Polygon ruim voorbij de 429 titel van de vorige koploper, Elden Ring. Een waanzinnige score voor een debuut en het aantal kan nog verder oplopen aangezien het awards‑seizoen in volle gang is.

Het laat zien dat de RPG zich stevig heeft genesteld in de harten van critici én spelers wereldwijd. Naast de titel voor beste overall game wist Expedition 33 ook te winnen in andere categorieën: van Best Storytelling, Best Visual Design tot Best Soundtrack.

Topnoteringen

Clair Obscur: Expedition 33 is een turn‑based game met een diep narratief en een kunstzinnige benadering van RPG‑mechanieken, dat zowel traditionele JRPG‑fans als moderne spelers aanspreekt.

Het succes van de titel is dan ook geen toeval: in talloze eindejaarslijstjes behaalde het een topnotering, van grote outlets zoals Polygon tot IGN.

Toch lijkt één record ongrijpbaar te blijven voor makers Sandfall Interactive. The Legend of Zelda: Ocarina of Time is met 87% winst van alle mogelijk awards in 1998 nog altijd de absolute nummer een.

Dat record lijkt met de enorme toename van platforms, awards en gaming media ook nog wel te blijven staan. Dat Clair Obscur zich ook in dat lijstje direct op de 3e plek weet te nestelen, spreek echter ook weer boekdelen over het succes.

Beeld: Sandfall Interactive / Kepler Interactive

Johan Voets

Johan Voets

Johan is co-founder van RUSH, een uitgave van OK GO. Op RUSH schrijft hij vooral over technologische innovatie, games, films, de toekomst van automotive en sport.