De straten van de voorstad Manshiyat Naser in Caïro, ook wel Garbage City genoemd, zijn bekleed met afval. Vandaar dat de inwoners van deze wijk garbage people genoemd worden. Gelukkig is hier sinds een paar dagen geleden verandering in gebracht. De Frans-Tunese street artist eL Seed beschilderde 40 gebouwen voor zijn project Perception. Vanaf een afstandje is het prachtige kunstwerk goed te zien.
In het kunstwerk staat een zin beschreven die een koptisch-christelijke bisschop ooit zei: “Degene die het zonlicht wil zien, moet eerst in zijn ogen wrijven”. Het doel van eL Seed is om de buurt in een ander daglicht te stellen, meldt Vox.
Een video die is geplaatst door eL Seed (@elseed) op
Het schilderen van de muren was een groot project. eL Seed noemt zijn werk ‘kalligrafitti’, een mengeling tussen de traditionele Arabische kalligrafie en de moderne street art. Hij heeft al eerder grote kunstwerken gemaakt in Tunesië, Frankrijk, Los Angeles en Dubai. Met zijn werk wil hij het begrip tussen verschillende culturen aanmoedigen.
Rush is een online magazine over lifestyle, entertainment, sport, media en nieuwe producten en trends. De site werd in 2012 opgericht vanuit nieuwsgierigheid naar alles wat het dagelijks leven leuker, slimmer en inspirerender maakt. Wat begon als een platform over digitale vernieuwing, groeide uit tot een veelzijdige nieuwssite waar verhalen over streaming, style, sport, travel, popculture, gadgets en nieuwe lifestyletrends samenkomen.