Reebok en PlayStation brengen de ’90s terug met nostalgische sneakercollectie

Showing my age, maar hier word ik dus echt heel erg blij van. De samenwerking dan, niet de bijbehorende jaartallen. Dertig jaar na de lancering van de allereerste PlayStation slaan Sony en Reebok de handen ineen voor een unieke sneaker collectie.

De Reebok x PlayStation 30th Anniversary Collection brengt drie iconische sneakers terug in stijl. Elke schoen met een knipoog naar de landen waar de console het eerst werd gelanceerd: Japan, de VS en het VK. Het resultaat is een nostalgische trip vol pixelperfecte details, van PlayStation-knopvormige dubraes in je veters tot memory card-labels en retro grijze kleuraccenten.

Beeld: Reebok

De InstaPump Fury 94 (Japan) krijgt een ‘Press Play’-pumpbal, memory card-graphic op de tong en de originele Japanse releasedatum van de PlayStation in het label. De Pump Omni Zone II met verwijderbare kabel-lock, gekleurde Pump-knop en consoleknoppen als lace dubraes, verwijst naar de US-release. En de Workout Plus met interne archband en de klassieke PlayStation-vormpjes verwerkt in het ontwerp, is een verwijzing naar de UK-launch.

Beeld: Reebok

Volgens Mubi Ali van Reebok is de collectie “een tijdmachine voor iedereen die is opgegroeid met muziek-tv, dial-up internet en een controller in de hand.” Co-sign.

Tegenvallertje voor de Europese fans: de sneakers zijn vanaf half oktober beschikbaar in beperkte oplage via geselecteerde retailers in Japan, de VS en het VK. Dat wordt dus een flinke online speurtocht!

Beelden: Reebok

Johan Voets

Johan Voets

Johan is co-founder van RUSH, een uitgave van OK GO. Op RUSH schrijft hij vooral over technologische innovatie, games, films, de toekomst van automotive en sport.